نماد سایت تهران دنتال نیوز

جراحی بوکال فت (تخلیه چربی دهانی) چیست؟ + چقدر هزینه دارد و بررسی عوارض آن

بوکال فت

داشتن زیبایی ظاهری یکی از ویژگی هایی که در اولین برخورد توجه افراد را جلب می کند. همه افراد تمایل به زیبایی دارند و زیبایی چهره باعث افزایش اعتماد بنفس و رضایت فرد می شود.امروزه معیارهای زیبایی نسبت به گذشته تفاوت هایی دارند. یکی از معیارهای زیبایی و مدلینگ، داشتن صورت استخوانی و زاویه دار است. برخی از افراد به دلایل ژنتیکی یا اضافه وزن، دارای صورت های پر هستند و تمایل به صورت های استخوانی دارند. خبر خوب آنکه، امروزه روش های پزشکی به کمک ما آمده اند تا بتوانیم به معیارهای موردنظر خود از زیبایی دست یابیم. یکی از این روش ها، بوکال فت است. روش بوکال فت، روشی برای استخوانی کردن صورت و حذف چربی های ناحیه بوکال است. در ادامه می خواهیم به بررسی بیشتر این روش زیبایی بپردازیم و مزایا، معایب و هزینه های آن بررسی کنیم. از شما می خواهیم که تا پایان ما را همراهی کنید. همچنین درباره لمینت دندان بدانید.


فهرست مطالب


جراحی بوکال فت چیست؟

جراحی بوکال فت یک روش کاملا ساده اما جدید است که با استفاده از تجهیزات پیشرفته ای باعث کاهش یا حذف چربی های اطراف لب و لپ‌ها می شود‌. این روش طی یک عمل جراحی ساده در مطب تحت نظر پزشک متخصص انجام خواهد شد و  در کاهش پری اطراف لب تاثیر بسیار زیادی دارد. روش بوکال و جراحی آن با یک برش کوچک در قسمت داخلی گونه انجام خواهد شد که زمان زیادی نمی برد. درواقع با برش قسمت داخلی کناره های لب شما، توده چربی اطراف لب را تا حد امکان خارج می کنند. البته میزان استخراج چربی در هر فردی با دیگری کاملا متفاوت است و این مقدار چربی خارج شده به میزان چربی موجود در اطراف لب های آنان بستگی دارد. اما این افراد تحت تاثیر دلایل مختلفی، چربی در ناحیه گونه ها و اطراف لب های آن ها جمع شده است‌ که در بسیاری به دلیل استفاده از رژیم های غذایی غلط و نامناسب می باشد.

گاهی به دلیل جمع شدن چربی معمولی در گونه های پایینی و در کنار لب ها صورت فرم ناخوشایندی به خود می گیرد که برای افراد چندان جالب نیست. اما بسیاری از افراد نیز مبتلا به برخی بیماری های خاصی هستند که کم کاری تیروئید، بیماری های کلیوی و… از جمله این موارد به شمار می روند. حتی عدم وجود آب کافی در بدن نیز از دلایل مهم انباشت چربی در پشت لب هاست. اما رایج ترین آن ها مشکلات ارثی و پیری خواهد بود. در هر صورت برای رفع چربی حاصل از هر نوع مشکلی می توان از جراحی بوکال فت استفاده کرد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید درباره روکش دندان شیری کودکان بیشتر بدانید.

کاندیدای مناسب جراحی بوکال فت:

افراد با ویژگی های زیر، کاندیدای مناسبی برای جراحی بوکال فت هستند:

بررسی چگونگی انجام جراحی بوکال فت

همانگونه که اشاره شد، جراحی بوکال فت یک نوع جراحی به منظور تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت است. البته این روش از طریق بی حسی موضعی و در نتیجه ایجاد برشی کوچک انجام می شود. این برش از داخل دهان و در قسمت میانی لب ها، درست جایی که چربی بوکال انباشته شده، به اندازه دو تا سه سانتی متر انجام خواهد شد. در نتیجه پس از انجام برش در محل مورد نظر با کمک تجهیزات پیشرفته، چربی های موجود را تخلیه می کنند. این جراحی شاید بیشتر از نیم ساعت به طول نینجامد. اما پس از عمل نیز در قسمت برش خورده تورم ایجاد می کند که قطعا در عرض یک هفته تا ده روز بعد از جراحی برطرف خواهد شد. دلیل تورم نیز به دلیل برش در قسمت هایی است که در مجاورت عصب های صورت قرار دارند.

بیشتر بخوانید، بیشتر بدانید: فیکسچر ایمپلنت چیست

حال این تخلیه چربی اضافی جهت افزایش زیبایی با لاغری صورت نقش مهمی را ایفا می کند. توجه داشته باشید که برای تمامی افراد از بیهوشی جهت ایجاد جراحی استفاده نمی کنند. چرا که در برخی موارد به دلیل کم بودن چربی به راحتی تنها از طریق بی حسی موضعی می توان این کار را انجام داد. اما درصورتی که چربی صورت افراد بیش از اندازه باشد، با توجه به تشخیص پزشک جراح از ترکیب بیهوشی استفاده می کنند. اگرچه این چربی های اضافه از زیبایی صورت می کاهند و حذف آن ها مزایای زیادی دارد. اما در صورت انجام‌ نادرست و غیر استاندارد جراحی توسط افرادی که تخصص کافی ندارند، ممکن است خطراتی را نیز به همراه داشته باشند. گاهی، با حذف بیش از حد چربی گونه ها باد کرده و عواقب بدی به همراه خواهد داشت.

مزایای بوکال فت:

از جمله مزایای بوکال فت، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

عوارض بوکال فت صورت:

بوکال فت نیز همانند هر جراحی دیگر دارای عوارض احتمالی است که قبل از انجام عمل باید با آن‌ها آشنا شوید.برخی از عوارض احتمالی عمل بوکال فت عبارتند از:

عمل بوکال فت چه میزان ماندگاری دارد؟

به طور کلی می‌توان گفت در میان جراحی‌های پلاستیک جراحی بوکال فت از ماندگاری بیشتری برخوردار است. حتی در بسیاری از موارد این عمل بدون بازگشت بوده و و دیگر به حالت اولیه باز نمی‌گردد.این مورد باعث می‌شود اکثر افراد با اطمینان بیشتری سمت عمل بوکال فت بروند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله لیپوساکشن سینه را بخوانید.

معرفی نکات مهم در خصوص جراحی بوکال فت

بوکال فت همان چربی داخل دهانی است که برای کاهش و یا حذف آن از جراحی بوکال فت استفاده می کنند. چرا که در دنیای امروزی، زیبایی نقش مهمی در سلامت روحی روانی و زندگی افراد دارد. و انسان‌ها با این روش باعث افزایش اعتماد به نفس و انگیزه خود می شوند‌. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله نحوه انجام عمل کوچک کردن سینه با لیزر را بخوانید. تصور کنید، اگر این توده چربی به سمت بیرون، پایین و خارج از گوشه لب بیرون تورم داشته باشد، آیا چهره شما تغییرات منفی نخواهد داشت؟

توصیه و مراقبت ها:

علاوه بر تخصص و توانایی پزشک، اجرای دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی نیز در دریافت نتایج مورد انتظار بسیار موثر است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید تفاوت بلیچینگ و لمینت دندان را بخوانید.

هزینه عمل جراحی بوکال فت چقدر است؟

هزینه‌های عمل بوکال فت مشخص نیست و تحت تاثیر عوامل مختلفی تغییر می‌کند.این عوامل شامل میزان تخصص و سابقه پزشک،کلینیکی که عمل در آن انجام می‌شود، داروها و نوع بی‌هوشی مورد استفاده است که در هزینه‌های عمل بوکال فت تاثیر دارند. 

سخن پایانی

شما در این مقاله با عمل جراحی بوکال فت آشنا شدید. همچنین از مزایا و عوارض و نحوه ی انجام عمل آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

آیا بوکال فت درد دارد؟

همانطور که گفته شد این عمل به صورت سرپایی میباشد و به صورت بی حسی موضعی انجام میگیرد و هیچگونه دردی را متحمل نمیسازد.

آیا عمل بوکال فت بازگشت پذیر است؟

از آنجایی که بوکال فت یک بافت چربی هست اگر شرایط و رژیم مناسب انجام نگیرد قابل بازگشت خواهد بود.

خروج از نسخه موبایل