بوکال فت
زیبایی - آرایشی

جراحی بوکال فت (تخلیه چربی دهانی) چیست؟ + چقدر هزینه دارد و بررسی عوارض آن

داشتن زیبایی ظاهری یکی از ویژگی هایی که در اولین برخورد توجه افراد را جلب می کند. همه افراد تمایل به زیبایی دارند و زیبایی چهره باعث افزایش اعتماد بنفس و رضایت فرد می شود.امروزه معیارهای زیبایی نسبت به گذشته تفاوت هایی دارند. یکی از معیارهای زیبایی و مدلینگ، داشتن صورت استخوانی و زاویه دار است. برخی از افراد به دلایل ژنتیکی یا اضافه وزن، دارای صورت های پر هستند و تمایل به صورت های استخوانی دارند. خبر خوب آنکه، امروزه روش های پزشکی به کمک ما آمده اند تا بتوانیم به معیارهای موردنظر خود از زیبایی دست یابیم. یکی از این روش ها، بوکال فت است. روش بوکال فت، روشی برای استخوانی کردن صورت و حذف چربی های ناحیه بوکال است. در ادامه می خواهیم به بررسی بیشتر این روش زیبایی بپردازیم و مزایا، معایب و هزینه های آن بررسی کنیم. از شما می خواهیم که تا پایان ما را همراهی کنید. همچنین درباره لمینت دندان بدانید.


فهرست مطالب


جراحی بوکال فت چیست؟

جراحی بوکال فت یک روش کاملا ساده اما جدید است که با استفاده از تجهیزات پیشرفته ای باعث کاهش یا حذف چربی های اطراف لب و لپ‌ها می شود‌. این روش طی یک عمل جراحی ساده در مطب تحت نظر پزشک متخصص انجام خواهد شد و  در کاهش پری اطراف لب تاثیر بسیار زیادی دارد. روش بوکال و جراحی آن با یک برش کوچک در قسمت داخلی گونه انجام خواهد شد که زمان زیادی نمی برد. درواقع با برش قسمت داخلی کناره های لب شما، توده چربی اطراف لب را تا حد امکان خارج می کنند. البته میزان استخراج چربی در هر فردی با دیگری کاملا متفاوت است و این مقدار چربی خارج شده به میزان چربی موجود در اطراف لب های آنان بستگی دارد. اما این افراد تحت تاثیر دلایل مختلفی، چربی در ناحیه گونه ها و اطراف لب های آن ها جمع شده است‌ که در بسیاری به دلیل استفاده از رژیم های غذایی غلط و نامناسب می باشد.

 بوکال فت

گاهی به دلیل جمع شدن چربی معمولی در گونه های پایینی و در کنار لب ها صورت فرم ناخوشایندی به خود می گیرد که برای افراد چندان جالب نیست. اما بسیاری از افراد نیز مبتلا به برخی بیماری های خاصی هستند که کم کاری تیروئید، بیماری های کلیوی و… از جمله این موارد به شمار می روند. حتی عدم وجود آب کافی در بدن نیز از دلایل مهم انباشت چربی در پشت لب هاست. اما رایج ترین آن ها مشکلات ارثی و پیری خواهد بود. در هر صورت برای رفع چربی حاصل از هر نوع مشکلی می توان از جراحی بوکال فت استفاده کرد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید درباره روکش دندان شیری کودکان بیشتر بدانید.

آشنایی با انواع عمل جراحی زیبایی و محبوبترین عمل های جراحی زیبایی

کاندیدای مناسب جراحی بوکال فت:

افراد با ویژگی های زیر، کاندیدای مناسبی برای جراحی بوکال فت هستند:

 • افراد دارای صورت های گرد،
 • افرادی که زاویه فک و صورتشان با چربی پر شده و استخوان فک و گونه آنها دیده نمی شود.
 • افرادی که انتظار دریافت نتایج معقول و منطقی از جراحی بوکال فت دارند.
 • افراد با گونه های نامتقارن،
 • افراد دارای بیماری های زمینه ای باید در این خصوص با پزشک مشورت کنند و ممکن است توسط پزشک از جراحی بوکال فت منع شوند.
 • افرادی که علاقه به داشتن چهره مدلینگ دارند.

بررسی چگونگی انجام جراحی بوکال فت

همانگونه که اشاره شد، جراحی بوکال فت یک نوع جراحی به منظور تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت است. البته این روش از طریق بی حسی موضعی و در نتیجه ایجاد برشی کوچک انجام می شود. این برش از داخل دهان و در قسمت میانی لب ها، درست جایی که چربی بوکال انباشته شده، به اندازه دو تا سه سانتی متر انجام خواهد شد. در نتیجه پس از انجام برش در محل مورد نظر با کمک تجهیزات پیشرفته، چربی های موجود را تخلیه می کنند. این جراحی شاید بیشتر از نیم ساعت به طول نینجامد. اما پس از عمل نیز در قسمت برش خورده تورم ایجاد می کند که قطعا در عرض یک هفته تا ده روز بعد از جراحی برطرف خواهد شد. دلیل تورم نیز به دلیل برش در قسمت هایی است که در مجاورت عصب های صورت قرار دارند.

بیشتر بخوانید، بیشتر بدانید: فیکسچر ایمپلنت چیست

حال این تخلیه چربی اضافی جهت افزایش زیبایی با لاغری صورت نقش مهمی را ایفا می کند. توجه داشته باشید که برای تمامی افراد از بیهوشی جهت ایجاد جراحی استفاده نمی کنند. چرا که در برخی موارد به دلیل کم بودن چربی به راحتی تنها از طریق بی حسی موضعی می توان این کار را انجام داد. اما درصورتی که چربی صورت افراد بیش از اندازه باشد، با توجه به تشخیص پزشک جراح از ترکیب بیهوشی استفاده می کنند. اگرچه این چربی های اضافه از زیبایی صورت می کاهند و حذف آن ها مزایای زیادی دارد. اما در صورت انجام‌ نادرست و غیر استاندارد جراحی توسط افرادی که تخصص کافی ندارند، ممکن است خطراتی را نیز به همراه داشته باشند. گاهی، با حذف بیش از حد چربی گونه ها باد کرده و عواقب بدی به همراه خواهد داشت.

قاعدگی نامنظم به چه معناست؟ + آیا پریود نامنظم خطرناک است؟

مزایای بوکال فت:

از جمله مزایای بوکال فت، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بهبود خطوط و زوایای فک و گونه ها
 • برجسته شدن گونه ها
 • به دلیل ایجاد برش در داخل دهان، در قسمت خارجی پوست هیچگونه اثری از زخم و بخیه نخواهد بود.

عوارض بوکال فت صورت:

بوکال فت نیز همانند هر جراحی دیگر دارای عوارض احتمالی است که قبل از انجام عمل باید با آن‌ها آشنا شوید.برخی از عوارض احتمالی عمل بوکال فت عبارتند از:

 • عفونت
 • خونریزی
 • درد مدام
 • افتادگی گونه‌ها
 • آسیب در ماهیچه‌های صورت

عمل بوکال فت چه میزان ماندگاری دارد؟

به طور کلی می‌توان گفت در میان جراحی‌های پلاستیک جراحی بوکال فت از ماندگاری بیشتری برخوردار است. حتی در بسیاری از موارد این عمل بدون بازگشت بوده و و دیگر به حالت اولیه باز نمی‌گردد.این مورد باعث می‌شود اکثر افراد با اطمینان بیشتری سمت عمل بوکال فت بروند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله لیپوساکشن سینه را بخوانید.

معرفی نکات مهم در خصوص جراحی بوکال فت

بوکال فت همان چربی داخل دهانی است که برای کاهش و یا حذف آن از جراحی بوکال فت استفاده می کنند. چرا که در دنیای امروزی، زیبایی نقش مهمی در سلامت روحی روانی و زندگی افراد دارد. و انسان‌ها با این روش باعث افزایش اعتماد به نفس و انگیزه خود می شوند‌. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله نحوه انجام عمل کوچک کردن سینه با لیزر را بخوانید. تصور کنید، اگر این توده چربی به سمت بیرون، پایین و خارج از گوشه لب بیرون تورم داشته باشد، آیا چهره شما تغییرات منفی نخواهد داشت؟

 • قبل از انجام جراحی بوکال فت توسط افرادی که تخصص کافی در این زمینه ندارند و تنها به فکر جیب خود هستند، با پزشک و جراح متخصص و توانمند حتما مشورت داشته باشید.
 • توجه داشته باشید که اگرچه حذف چربی های اضافی داخل دهانی باعث مشخص‌ تر شدن برجستگی استخوان‌ های گونه و بافت آن می شوند؛ اما در صورتی که واقعاً چربی اضافی در کار باشد.
 • با وجود اینکه جراحی بوکال فت یک روش مناسب برای زیبایی صورت است اما در هر شرایط و در همه افراد نیز نتایج مثبتی را به همراه نخواهد بود. نمی توان گفت که تمامی افراد با حذف چربی اضافه صورت یا کنار لب ها زیباتر به نظر می رسند.
 • در بسیاری از مواقع به دلیل عمقی بودن زیاد این چربی ها نیاز به جراحی عمیق تر و تخصصی تر البته با دوره نقاهت بیشتری است.
 • افرادی که به دلیل گرد بودن صورتشان قصد انجام این جراحی را دارند، به این نکته توجه کنند که آیا این گردی صورت در خانواده آن ها ارثی بوده و پس از گذشت زمان و افزایش سن، بازهم این گردی و پر بودن صورت حفظ می شود. چرا که بسیاری از افراد با افزایش سن، صورتشان نیز به صورت ارثی لاغرتر می شود؛ پس این دسته از افراد باید از انجام جراحی بوکال فت صرف نظر کنند.
 • حتما تحت نظر یک پزشک و جراح متخصص این کار را انجام دهید؛ چرا که اگر فرد خبره ای این کار را انجام دهد ممکن است به بافت های عصبی صورتتان آسیب وارد شود که نتیجه خوبی را به همراه نخواهد داشت.
آشنایی با تزریق چربی به سینه + بهترین دکتر تزریق چربی به سینه چه کسی است؟

توصیه و مراقبت ها:

علاوه بر تخصص و توانایی پزشک، اجرای دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی نیز در دریافت نتایج مورد انتظار بسیار موثر است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید تفاوت بلیچینگ و لمینت دندان را بخوانید.

 • از یک هفته قبل از عمل، مصرف سیگار، قلیان و دخانیات را ترک کنید.
 • یک هفته قبل از عمل از خوردن آسپرین و سایر داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • یک روز قبل از عمل، خوردن قرص های ویتامین را قطع نمایید.
 • اگر به دارویی حساسیت دارید، پزشک خود را در جریان موضوع قرار دهید.
 • اگر سابقه بیماری خاصی دارید، پزشک خود را در جریان موضوع قرار دهید.
 • بهتر است قبل از عمل از دهان‌ شویه استفاده کنید و از نداشتن عفونت دهان و دندان اطمینان حاصل کنید.
 • بعد از خوردن هر وعده غذا و یا نوشیدنی، دهان باید با موادی مخصوص شست و شو داده شود.
 • در یک هفته اول بعد از عمل، ماهیچه های دهانی باید کم ترین حرکت را داشته باشند؛ بنابراین غذایی که میل می کنید باید سبک و نرم باشد.
 بوکال فت
 • با مشورت پزشک، تا یک هفته بعد از جراحی از آنتی بیوتیک ها استفاده شود.
 • هنگام استراحت، سر باید کمی بالاتر از بدن نگه داشته شود تا فشاری به ناحیه جراحی شده صورت وارد نشود.
 • از انجام ورزش های خطرناک که باعث ایجاد ضربه به صورت می شود تا اتمام ترمیم زخم ها بپرهیزید.
 • تا قبل از ترمیم محل جراحی، از مصرف هر گونه مواد مخدر بپرهیزید.
 • به هیچ عنوان محل زخم و بخیه ها را با زبان لمس نکنید.
 • در صورت تشخیص پزشک،  تا مدتی بعد از عمل می توانید از محافظ مخصوص صورت استفاده نمایید تا از وارد شدن هر گونه ضربه یا تماس به ناحیه جراحی خودداری شود.
 • تا چند روز نوشیدنی های داغ میل نکنید.
معرفی 4 متخصص برتر جراحی پلاستیک و زیبایی به انتخاب مجله خبری دندانپزشکی تهران

هزینه عمل جراحی بوکال فت چقدر است؟

هزینه‌های عمل بوکال فت مشخص نیست و تحت تاثیر عوامل مختلفی تغییر می‌کند.این عوامل شامل میزان تخصص و سابقه پزشک،کلینیکی که عمل در آن انجام می‌شود، داروها و نوع بی‌هوشی مورد استفاده است که در هزینه‌های عمل بوکال فت تاثیر دارند. 

سخن پایانی

شما در این مقاله با عمل جراحی بوکال فت آشنا شدید. همچنین از مزایا و عوارض و نحوه ی انجام عمل آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

آیا بوکال فت درد دارد؟

همانطور که گفته شد این عمل به صورت سرپایی میباشد و به صورت بی حسی موضعی انجام میگیرد و هیچگونه دردی را متحمل نمیسازد.

آیا عمل بوکال فت بازگشت پذیر است؟

از آنجایی که بوکال فت یک بافت چربی هست اگر شرایط و رژیم مناسب انجام نگیرد قابل بازگشت خواهد بود.

پاسخ دهید