دوشنبه , 7 خرداد 1403

چگونه با آرایش لب های خود را پرتر و برجسته تر نشان دهیم؟ + ترفند آرایشی برای برجسته کردن لب

لب‌های برجسته شما را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند اما لازم نیست برای برجسته شدن و بزرگ کردن لب خود به سمت تزریق ژل روی آورید. شما می‌توانید با چند ترفند آرایشی که در این مقاله به آن‌ها اشاره می‌کنیم لب‌های خود را بزرگ‌تر نشان دهید.


فهرست مطالب


چگونه با آرایش لب های خود را پرتر و برجسته تر نشان دهیم؟

برجسته کردن لب با آرایش می تواند چهره شما را زیباتر و تأثیرگذار تر نشان دهد. آرایش لب و برجسته کردن لب برای بسیاری از خانم ها جذاب است.

 بی رنگ کردن لب ها با استفاده از کمی کانسیلر یا کرمپودر 

برای برجسته شدن لب ها توصیه می کنیم قبل از اینکه از رژ لب و مداد لب و … استفاده کنید، ابتدا با کانسیلر یا کرم پودر لب هایتان را بی رنگ کنید. وقتی از کانسیلر یا کرم پودر هم رنگ پوست روی لب و اطراف آن بزنید، باعث صاف شدن سطح لب و افزایش ماندگاری آرایش لب می شود. بعلاوه با بیرنگ کردن لب می توانید فرم آن را به کمک یک خط لب تغییر داده و اصلاح کنید. 

استفاده از بالم لب مرطوب کننده 

برای داشتن لب های برجسته، قبل از شروع آرایش حتما از بالم لب استفاده کنید. بالم های لب علاوه بر مرطوب نگه داشتن لب ها، مانع خشک و چروک و تیره شدن آن می شوند. بنابراین با تامین رطوبت مورد نیاز به حفظ سلامتی و شادابی لب کمک می کند. همچنین سبب می شود رژ لبتان صاف و یکدست کشیده شده و ظاهر پرتری داشته باشد.

اگر به دنبال بالم لب طبیعی و ضد حساسیت و خوش طعم می گردید، بالم لب آبرسان و مرطوب کننده مدل استیکی ای او اس را امتحان کنید. این بالم با شی باتر و روغن های مغذی نارگیل و جوجوبا و … فرموله شده است. از این رو موجب آبرسانی عمیق و محافظت و مرطوب ماندن طولانی و 24 ساعته پوست لب ها می شود. بعلاوه با رفع خشکی و ترک های لب، در تمام روز ظاهری نرم و صاف به لب ها می بخشد. 

لب هایی برجسته با آرایش لب کم رنگ

اگر می خواهید از رژلب های ملایم و کمرنگ استفاده کنید ولی در عین حال نیز لب ها را برحسته نمایید، می توانید از این تکنیک کمک بگیرید. ابتدا با یک مداد لب نود و ملایم و مات نوک تیز از قسمت هفت لب بالای خود، خط لبی مماس و کمی بالاتر از خط لب اصلی بکشید. پس از اینکه این کار را روی کل لب بالا انجام دادید، روی لب پایین نیز انجام دهید.

آشنایی با انواع عمل جراحی زیبایی و محبوبترین عمل های جراحی زیبایی

البته برای غنچه ای شدن لب ها می توانید مداد را تنها در قسمت هفت بالای لب و قسمت وسط پایین لب کمی با فاصله از خطوط اصلی لب رسم کنید. سپس در گوشه های لب، مداد را به خط لب اصلی نزدیک و مماس کنید. پس از آن می توانید از رژ لب کم رنگ و نود که نزدیک به رنگ خط لب باشد استفاده نمایید. استفاده از برق لب فقط روی وسط لب بالا و پایین نیز نتیجه را موثرتر می کند. 

 اسکراب و آماده سازی لب برای آرایش

همان طور که قبل از شروع آرایش صورت باید زیرسازی مناسبی روی پوست صورت انجام شود، این کار برای آرایش لب ها نیز مهم است. بنابراین قبل از اینکه بخواهید آرایش لب را شروع کنید، ابتدا لب ها را شسته و تمیز کنید. همچنین می توان از اسکراب لب استفاده کرد تا سطحی صاف و یکدست و بدون هیچ گونه ناهمواری ایجاد شود.

اسکراب به طور غیر مستقیم موجب برجسته نشان دادن لب ها می گردد. بعلاوه باعث می شود رژ لب بهتر روی لب هایتان بنشیند. برای این کار می توان از اسکراب لب آماده یا ترکیب خانگی عسل و شکر استفاده نمود. 

لب هایی حجیم تر با آرایش لب پررنگ

این تکنیک برای افرادی که می خواهند لبهای پررنگ و غلیظ و در عین حال برجسته داشته باشند، مناسب است. زمانی که می خواهید از مداد لب و رژ لب تیره استفاده کنید، باید خط لب تیره و مات و نزدیک به رنگ رژ لب انتخاب نمایید. سپس مداد لب را کمی بالاتر از خط اصلی لب ها کشیده و با خط اصلی مماس کنید. به منظور برجسته شدن لب بالا، باشد ابتدا خط لب سفید را بالای خط لب اصلی بکشید. سپس کمی پایین تر از آن، خط لب تیره را بکشید. این گونه مداد لب تیره را پایین خط اصلی لب پایین نیز بکشید.

دقت کنید که از مداد لب تیره داخل لب استفاده می شود. دقبقا وسط لب پایین یک خط صاف و عمودی و همچنین دو خط مورب و به شکل هفت روی قسمت وسط لب بالا رسم کنید. حال از رژ لبی که رنگی نزدیک به خط لب دارد استفاده نمایید. می توانید با زدن کمی رژ لب روشن و کمرنگ تر در وسط لب بالا و پایین، آن ها را برجسته تر نشان دهید. البته می توان بجای رژ لب کمرنگ و کرمی، از کانسیلر برای روشن تر کردن وسط لب ها استفاده نمود. در نهایت برای براق تر شدن لب ها می توانید در صورت تمایل مقداری برق لب وسط لب ها بزنید. 

لیزر لیپولیز چیست؟ + عملکرد لیزر لیپولیز به چه صورت است؟

 تیره تر کردن گوشه های لب ها

برای دستیابی به ظاهری چشمگیرتر و لب هایی برجسته تر، بهتر است یک رژلب غنی و پررنگ را انتخاب کنید. سپس با یک خط لب چند درجه تیره تر از رنگ رژلب، دورتادور لب هایتان را خط پررنگی بکشید. در این روش باید خط گوشه های لب را کمی پررنگ تر از وسط لب ها بکشید. پس از آن رژلب را به صورت طبیعی روی لب ها زده و آن را با براش تمیزی بطور یکدست پخش کنید تا خطوط کاملا محو شود. این روش باعث می شود تا لب هایتان برجسته و پر و کاملا طبیعی به نظر برسد. 
مداد آرایشی رنگی خط لب و خط چشم مورفی کالر پنسیل محصولی ایده آل برای خط کشیدن و برجسته و مشخص تر کردن لب ها می باشد. این محصول به عنوان خط لب و خط چشم یا رژ لب مدادی قابل استفاده است. رنگدانه های بسیار قوی و ماندگاری طولانی مدت آن آرایش زیباتری را به شما هدیه می دهد. بعلاوه دارای بافت کرمی می باشد که به آسانی روی پوست اعمال می شود. 

استفاده از هایلایتر

شما همچنین می توانید از هایلایتر برای برجسته شدن لب ها استفاده نمایید. هایلایترها به طوری کلی برای روشن و برجسته سازی ویژگی های مثبت صورت بکار می روند. استفاده از مقداری هایلایتر روی قسمت هفت لب و پخش کردن آن می تواند به برجسته شدن لب بالا کمک کند. همچنین می توانید به مرکز لب های پایین هایلایتر بزنید تا حجیم تر شود. بهتر است به جای هایلایتر نقره ای و طلایی از هایلایترهایی با رنگ روشن و صورتی و نزدیک به رنگ پوست لب استفاده کنید تا ظاهر طبیعی تری داشته باشد. 

بهترین درمان فرورفتگی جای جوش چیست؟ + بررسی روش های قطعی و خانگی درمان فرورفتگی جای جوش

هایلایتر پودری مگاگلو وت اند وایلد دارای رنگ های ملایم و هماهنگ با رنگ پوست و آرایش می باشد. این هایلایتر سبک و مخملی لایه کاملا صاف و ابریشمی و بدون درزی ایجاد می کند. بعلاوه دارای رنگدانه های غنی فوق العاده زیبا با درخششی ملایم و جذاب و طبیعی با ماندگاری بالا می باشد.

 استفاده از مداد سفید

یکی از تکنیک هایی که به برجسته و پرتر کردن ظاهر لب ها کمک می کند، روشن تر کردن مرکز لب ها با استفاده از یک مداد لب سفید است. در این روش باید با مداد سفیدی قسمت های وسط لب بالا و پایین خود را پوشش داده و مداد لب رنگی را به گوشه های لب بزنید. در آخر این دو رنگ را با هم ترکیب کرده و روی آن برق لب بزنید تا حجیم بنظر برسد. 

کانتورینگ لب

برای حجیم و بزرگ تر نشان دادن لب ها می توانید از کانتورینگ استفاده کنید. کانتور کردن یکی از تکنیک های موثر آرایشی برای صورت می باشد. اما شما می توانید از این تکنیک برای لب ها نیز استفاده نمایید. کافی است یک پودر کانتور تیره تر از رنگ لب را روی لب ها زده و به آرامی پخش کنید. پس از آن به سراغ رژلب رفته و در آخر برق لب بزنید. 

برای این کار می توانید از انواع پلت های کانتور که برای صورت بکار می برید، برای لب ها نیز استفاده کنید. اما اگر به دنبال یک محصول تخصصی تر می گردید، مداد لب کانتور مات هدی بیوتی را پیشنهاد می دهیم. این مداد نرم و پررنگ برای کانتور کردن لب و ایجاد توازن و تعادل در لب ها ایده ال است. لذا با برطرف کردن نواقص و ناصافی های لب، ظاهر دلخواه و کاملا مات را ایجاد می کند. این مداد کانتورینگ امکان استفاده آسان تری را برایتان فراهم می کند. از طرفی دارای ماندگاری بالا و ضد آب بوده و در برابر سایش مقاوم است. 

طرز کشیدن خط لب قلوه ای

شما می توانید براساس فرم و شکل لب خود از خط لب استفاده کنید و لب هایتان را برجسته نمایید:

لب های گوشتی

در این نوع از لب برای برجسته کردن لب با آرایش باید خط لب روی خط خود لب و خط اصلی آن کشیده شود. رژ لب تیره بزنید و با یک مداد سفید، در بخش وسط لب، خطی کمرنگ بکشید.

چه زمانی به دکتر گوارش مراجعه کنیم؟

آرایش لب باریک

ابتدا، با خط لب رنگ پوست، خطی کمی بالاتر از لبتان (خط اصلی لب) خطی بکشید. سپس با کمک قلم مو از رژ لبتان بردارید و روی لب هایتان بزنید.

برجسته کردن لب

به طوری که خط لب نیز زیر رژ لب قرار بگیرد و دیده نشود. درنهایت، از برق لب استفاده کنید تا لب هایتان بزرگ تر و برجسته تر به نظر برسد.

چگونه لب را بزرگ کنیم در خانه؟

برجسته کردن لب معمولا با تزریق ژل صورت می گیرد. اما با روش های طبیعی برجسته کردن لب در خانه بدون نیاز به تزریق و صرف هزینه های زیاد می توانید لب هایی زیبا و پرحجم داشته باشید.

۱- پروتز لب در خانه با دارچین

دارچین برای لب و بزرگ کردن آن بسیار موثر است. برای پروتز لب در خانه با این روش یک قاشق پر پودر دارچین را با کمی روغن وازلین یا کره کاکائو مخلوط کنید. پس از آن با این ترکیب لب‌های خود را ماساژ دهید تا احساس کنید لب‌های شما ملتهب شده و داغ شده است؛ در این زمان می‌توانید آن را از روی لب بشویید. این روش را می‌توانید در هفته چند بار تکرار کنید.

2- برجسته كردن دائمی لب با لیوان

این روش پروتز لب در خانه کمی عجیب است و برای برخی از ما یادآور بازی‌های بچگیمان است. اما باید بدانید این روش برای برخی موثر اما کوتاه مدت است. برای این منظور ابتدا باید لب‌های خود را با یک کرم مرطوب کنید. لیوان را دور لب خود بگذارید و هوا را به آرامی به داخل ریه‌ها بکشید. هوا را نگه دارید تا لب‌ها احساس گز گز کند و پس از آن هوا را بیرون بدهید.

3- پروتز لب در خانه با فلفل

برای پروتز لب در خانه می‌توانید از فلفل استفاده کنید. در این روش هم فلفل سیاه و هم فلفل قرمز هندی می‌تواند کارساز باشد. برای این منظور می‌توانید ۱ قاشق فلفل سیاه یا فلفل هندی را با ۱ قاشق روغن زیتون مخلوط کرده و لب‌های خود را با این ترکیب ماساژ دهید؛ پس از اینکه احساس کردید لب بزرگ شد آن را با آب گرم بشویید. برای اینکار از قبل باید مطمئن باشید که به فلفل حساسیت ندارید و اینکار باعث آسیب شما نمی‌شود.

حلقه واژنی چیست؟ + آیا همه زنان می توانند از حلقه واژنی استفاده کنند؟

4- روش برجسته كردن لب با مسواك

حتما پس از جستجوی پروتز لب خانگی نی نی سایت و سایت‌های دیگر در مورد روش بزرگ کردن لب با مسواک شنیده‌اید. در این رابطه باید بدانید هرچه میزان پوسته پوسته‌های لب شما کمتر باشد لب شما بیشتر برق می‌زند؛ در چنین شرایطی لب‌ها بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. برای این منظور کافیست مسواک خود را مرطوب کرده و به آرامی آن را روی لب‌ها بکشید.

5- استفاده از روغن‌های طبیعی برای پروتز لب در خانه

برخی از روغن‌های طبیعی نیز مانند روغن نعنا و روغن فلفل کاین می‌توانند جریان خون را در لب‌ها افزایش داده و باعث بزرگ شدن آن شوند. روغن نعنا را می‌توانید به تنهایی روی لب‌ها مالیده و آن را ماساژ دهید. اما روغن فلفل کاین را باید با روغن نارگیل یا آب مخلوط کرده یا چند قطره آن را به بالم لب خود اضافه کنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با ترفند آرایشی برای برجسته کردن لب آشنا شدید. همچنین از راههای پروتز لب در خانه آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

کدامیک از روش‌های آموزش پروتز لب در خانه دائمی است؟

اگر به دنبال روش دائمی پروتز لب در خانه هستید باید بدانید همه روش‌هایی که در بالا گفته شد موقتی است و در بهترین حالت تنها ۱ روز دوام دارند. اگر به دنبال روش‌های دائمی هستید حتی تزریق ژل نیز نمی‌تواند به شما کمک کند چون اینکار نیز تنها ۶ ماه یا یکسال دوام دارد. برای پروتز دائمی لب باید روش‌های جراحی را زیر نظر متخصصان انجام دهید.

آیا روغن خراطین باعث بزرگ شدن حجم لب می‌شود؟

شایعات زیادی در مورد روغن خراطین شنیده‌ایم و از قدیم نیز افراد از این روغن برای حجم دادن نقاط مختلف بدن استفاده می‌کردند. این روغن از کرم خاکی بنام ایزینیا فتیدا ساخته شده است. تاثیری که این روغن برای بزرگ کردن لب‌ها و حتی سینه دارد هنوز به طور قطعی تایید نشده است. اما این روغن نیز مانند سایر روغن‌های گیاهی می‌تواند برای پروتز لب در خانه موثر باشد. به شرطی که روغنی که می‌خرید اصل بوده و به‌طور مداوم از آن استفاده شود.

پیشنهاد ما به شما

بهترین دکتر غدد تهران

بهترین دکتر غدد تهران

متخصص غدد و متابولیسم کیست؟ متخصص غدد به انگلیسی Endocrinologist نامیده می‌شود. این متخصص پزشکی است …

دیدگاهتان را بنویسید