جمعه , 29 تیر 1403
جدیدترین مقالات
آرایش صورت گرد و تپل

آموزش مراحل آرایش صورت گرد و تپل + بررسی نکات مهم در آرایش صورت

بانوان بسیار زیادی به علت داشتن صورت‌های تپل و گرد احساس نارضایتی می‌کنند. خوشبختانه ترفندهای آرایش صورت تپل جهت لاغر نشان دادن آن به تعداد فراوانی وجود دارند. شما به کمک این ترفندها می‌توانید صورت خود را لاغر و ظریف‌تر از پیش جلوه دهید. کسانی که صورت‌های گرد و تپل دارند بعضی از مواقع با انجام اشتباهات معمول آرایشی موجب می‌شوند که صورتشان درشت‌تر و گاهی نیز چاق‌تر جلوه کند.اگر با ترفندهای میکاپ صورت تپل جهت لاغر نشان دادن آن آشنا باشید می‌توانید به راحتی از مشکل چاق دیده شدن صورت خود جلوگیری نمایید. قبل از هر چیزی باید توضیح دهیم که با استفاده از کانتورینگ صورت می‌توانید بخش‌های درشت را پنهان کنید و لاغرتر جلوه دهید.

جهت کانتورینگ صورت به هایلایترهای روشن و تیره احتیاج دارید. هایلایت‌های روشن جهت درشت‌تر و نمایان شدن بخش‌های مختلف صورت و هایلایت‌های تیره جهت پنهان کردن و پوشاندن عیب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه این مطلب موارد بیشتری را در رابطه با ترفندهای آرایش صورت چاق جهت لاغر نشان دادن صورت به شما معرفی می‌کنیم.


فهرست مطالب


با این آموزش آرایش، صورت گرد و تپل را لاغر کنید

فرم صورت در انواع مختلفی قرار داد که صورت گرد هم جزو یکی از آن هاست. صورت گرد و مربعی در یک خانواده قرار می گیرند و گاها افراد در تشخیص آن اشتباه می کنند. در فرم صورت مربعی فک فرد زاویه فک دارد و در دو طرف صورت گوشه های فک مشخص هستند. اما در فرم صورت گرد شما هیچ زاویه ای در صورتتان ندارید و چهره تان درست مانند شکل دایره بدون گوشه است. اگر جلوی آینه بایستید و دور تا دور صورت خود را ماژیک بکشید می توانید شکل هندسی دقیق آن را در بیاورید.

۱. کانتور کردن صورت گرد

کانتور صورت روشی است که با استفاده از آن می توان صورت را زاویه سازی کرد و فرم چهره را تا حدودی تغییر داد. در کانتورینگ صورت از دو رنگ تیره و روشن استفاده می شود.

برای کانتور صورت گرد ابتدا باید با رنگ تیره خطوطی را روی فک، زیر استخوان گونه، بالای پیشانی، چانه و روی بینی کشید. سپس با استفاده از رنگ های روشن وسط پیشانی، وسط تیغه بینی، وسط چانه و سیب گونه را روشن کرد. در آخر با یک براش یا اسفنج تمیز همه ی رنگ ها را سر جای خود پخش می کنیم و مرز بین رنگ تیره و روشن را از بین می بریم. در آرایش صورت گرد و چاق کانتورینگ نقش بسیار مهمی دارد و اصلی ترین و مهم ترین گام محسوب می شود.

شما در کانتورینگ صورت گرد باید به نکاتی توجه کنید تا صورتتان زاویه دار تر شود. یکی از این نکات نحوه استفاده از کانتور زیر استخوان گونه است. خط کانتور را باید طوری زیر استخوان گونه بکشید که به صورت اریب رو به بالا و چشم ها باشد. این گونه می توانید صورت خود را کشیده تر نشان دهید.

اپیدورال (زایمان بدون درد) چیست؟ + بررسی مزایا، خطرات و چگونگی انجام آن

نکته دوم در مورد آرایش برای صورت چاق محو کردن غبغب است. زمانی که کانتور را روی خط فک و چانه می کشید باید آن را به سمت بیرون صورت و به طرف گردن محو کنید. با این کار می توانید غبغب خود را بپوشانید.

نکته مهم دیگر استفاده از کانتور در قسمت پیشانی است. در آرایش صورت گرد و چاق کانتور پیشانی به طور کامل انجام نمی گیرد. بلکه رنگ تیره را فقط دو طرف پیشانی روی شقیقه ها می کشیم تا با جمع نشان دادن پیشانی آن را لاغر تر و صورت را کشیده تر کنیم. برای کانتور بینی هم اگر بینی کوتاه و پهنی دارید توصیه می کنیم خطوط تیره را روی دو تیغه بینی بکشید و آن را تا نوک ابرو ادامه دهید. با وصل کردن خطوط کانتور به نوک ابرو می توان بینی را کشیده تر نشان داد که در نتیجه از گردی صورتتان کم می شود.

۲. آرایش چشم در صورت های گرد و چاق

در آرایش صورت گرد و چاق مهم ترین نکته نحوه آرایش کردن چشم ها است. البته آرایش چشم ها در هر نوع آرایشی اهمیت ویژه ای دارند ولی در مورد آرایش صورت گرد نکاتی هم وجود دارد. یکی از این نکات استفاده از رنگ های تیره مانند دودی است. اگر از آرایش چشم اسموکی و رنگ های تیره استفاده کنید می توانید توجه را از گردی صورت کم کنید و به سمت چشم ها ببرید.

اما اگر از رنگ های ملایم و بی روح استفاده کنید دیگر چشمان شما در مرکز توجه قرار نمی گیرند. پس از سایه های تیره و اسموکی، ریمل زیاد و مدل خط چشم های دنباله دار و رو به بالا استفاده کنید.

۳. آرایش لب در صورت های گرد و چاق

اینکه از چه رنگ رژ لبی استفاده کنید بستگی به رنگ پوستتان دارد. اما اگر سایه چشم غلیظ و تیره به کار بردید بهتر است از رژ لب روشن و مات استفاده کنید. اگر هم سایه چشمتان تیره است از رژ لب های جیغ و غلیظ استفاده کنید تا توجه روی لب هایتان باشد. بهتر است لب های خود را خیلی کشیده نشان ندهید و سعی کنید از قسمت بالا و پایین به آن حجم دهید تا قلوه ای تر شود.

4. مدل مو برای صورت گرد و تپل

اگر می خواهید آرایش برای صورت چاق را کاملا بی نقص انجام دهید باید علاوه بر مدل آرایش به مدل موهایتان هم دقت کنید. بهترین مدل مو برای این فرم صورت مدل موهای کوتاه است. این مدل موها گردن شما را کشیده تر نشان داده و باعث کشیده شدن صورت می شوند. همچنین می توان از انواع مدل موی جمع هم استفاده کرد و بر زیبایی چهره افزود.

۵. آرایش ابرو در صورت گرد

مدل ابرو در آرایش برای صورت گرد باید طوری باشد که صورت شما را باریک تر و کشیده تر نشان دهد. برای این کار بهتر است از مدل ابروی پهن استفاده کنید؛ چرا که ابروی باریک صورت شما را بازتر و پر تر نشان می دهد. مدل ابروهای صاف و کشیده یا ابروهای کمانی هم برای این فرم صورت مناسب تر هستند. در کل اگر ابروی شما قوس و زاویه داشته باشد صورت شما باریک تر به نظر می رسد.

غده پینه ال یا pineal gland چیست؟ + عملکرد و کار غده پینه آل چیست؟

۶. آرایش گونه در صورت های گرد و چاق

اگر می خواهید بهترین و بی نقص ترین مدل آرایش برای صورت گرد را داشته باشید بهتر است رژگونه را بیشتر به شکل خطی پخش کنید و آن را به سمت گوش ها بکشید.

 آرایش صورت گرد و تپل

در واقع سعی نکنید رژگونه را به شکل گرد فقط روی سیب گونه پخش کنید و وسط صورت رها کنید. بلکه بهتر است رژگونه خود را تا خط رویش موها ادامه دهید و کمی آن را به سمت بالا متمایل کنید.

۷. اکسسوری های مناسب انتخاب کنید

هنگام انتخاب گردنبند بهتر است گردنبندهایی را انتخاب کنید که حالت کشیده و بلند داشته باشند نه گردنبندهای کوتاه و گرد. همینطور از گوشواره های آویز دار و بلند با اشکال هندسی به جای گوشواره های حلقه ای و کوچک استفاده کنید.

بررسی نکات مهم در آرایش انواع صورت های گرد و متفاوت

در آرایش صورت گرد در بیشتر مراحل شبیه به هم هستند اما در تنوع رنگ پوست و تفاوت در بعضی از نقاط صورت باید به چند نکته توجه کنیم. در ادامه نکات را توضیح خواهیم داد.

آرایش صورت گرد و سفید

خانم هایی که دارای پوست سفید هستند باید در هنگام میکاپ کردن صورت خود از کرم پودری مناسب استفاده کنند. کرم ضد آفتاب ساده و طبیعی برای روشن کردن پوست های سفید انتخاب مناسبی است و شما می توانید بعد از استفاده از کرم ضد آفتاب ساده از کرم پودرهای دو درجه تیره برای ایجاد سایه روشن روی پوست خود استفاده کنید که این کار باعث ایجاد کانتورینگ روی پوست صورت شما می شود و باعث می شود تا چهره و رنگ پوستتان طبیعی تر به نظر برسد.

 آرایش صورت گرد و تپل

در میکاپ صورت با پوست سفید بخش میکاپ چشم ها دارای اهمیت زیادی است بنابراین بهتر است از سایه های رنگی نظیر آبی و صورتی و سبز برای میکاپ چشم هایتان استفاده کنید همچنین بهتر است برای کشیدن خط چشم از خط چشم های براق و خط چشم ها با رنگ سیاه و قهوه ای و سفید و زغالی استفاده کنید تا زیبایی چشم هایتان چند برابر شود.

رنگ رژلب و رنگ رژگونه تاثیر زیادی روی جذابیت میکاپ صورت شما دارد. رژلب ها با رنگ قرمز و صورتی و قرمز آلبالویی برای افراد با رنگ پوست سفید و روشن می توانند انتخاب ایده آل و مناسبی باشند همچنین بهتر است خانم ها با رنگ پوست سفید از رژگونه های روشن نظیر هلویی و صورتی و برنزی برای میکاپ صورت خود استفاده کنند.
توجه داشته باشید که بهتر است خانم هایی که رنگ پوست سفید و روشن دارند از مدل میکاپ های غلیظ و سنگین استفاده نکنند زیرا این مدل میکاپ ها باعث می شود تا میکاپ صورت شما غیر طبیعی به نظر برسد.

آرایش صورت گرد و سبزه

هنگام آرایش کردن علاوه بر انتخاب رنگ مناسب با پوستتان، باید به نوع پوستتان هم توجه کنید. اینکه پوست چرب دارید یا خشک و اینکه در چه فصلی آرایش می کنید. معمولا ماندگاری آرایش در تابستان بسیار کم است و باید نکاتی را رعایت کنید که آرایش شما زود پاک نشود و از بین نرود. در ادامه نکاتی را برای داشتن آرایش مناسب با پوست های سبزه بخوانید.

معرفی متخصصین برتر اطفال و کودکان به انتخاب مجله خبری دندانپزشکی تهران

1- انتخاب کرم پودر مناسب با پوست های سبزه

هر میکاپ زیبا و کاملی نیازمند یک کرم پودر خوب و مناسب است. در انتخاب رنگ کرم پودر برای پوست های تیره و سبزه باید خیلی محتاط باشید. با یک اشتباه ساده می توانید کل آرایش خود را خراب کنید و باعث مصنوعی شدن آن شوید. توصیه اول برای آرایش پوست سبزه این است که همیشه کرم پودری بخرید که تا حد ممکن به رنگ پوستتان نزدیک باشد؛ نه تیره تر و نه روشن تر.

برای تست کردن نباید کرم پودر را روی دست خود بزنید؛ بلکه باید مقدار مناسبی را روی چانه یا فک خود امتحان کنید و اگر به رنگ پوستتان نزدیک بود آن را خریداری کنید. می توانید دو کرم پودر یکی روشن و یکی تیره بخرید و آن ها با را هم ترکیب کنید و رنگ کرم پودر مناسب با پوست خود را بدست آورید. در هر حالت از کرم پودرهای روشن تر اصلا استفاده نکنید چون باعث می شوند پوستتان مات و خاکستری جلوه کند و هیچ گونه زیبایی ندارد.

2- انتخاب رنگ رژگونه مناسب

آرایش برای پوست های سبزه نیازمند یک رژگونه ی خوش رنگ و جذاب است. در واقع هر چهره ای با رژگونه زیباتر و گیراتر می شود؛ پس باید در انتخاب رنگی که مناسب پوستتان باشد دقت زیادی کرد. رنگ هایی مثل مرجانی، شرابی، طلایی، برنز، نارنجی و گلبهی تیره برای خانم هایی با پوست سبزه بسیار مناسب است. به طور کل خانم ها با پوست سبزه بهتر است از رنگ های روشن و جیع مانند صورتی کم رنگ و سرخ دوری کنند و سراغ رژگونه های تیره رنگ بروند.

3- رنگ رژ لب مناسب پوست های سبزه

تاثیر رژ لب در آرایش غیر قابل انکار است و قطعا هر آرایشی با یک رژ لب مناسب زیباتر به نظر می رسد. انتخاب رنگ رژ لب مناسب برای پوست های تیره و سبزه کمی سخت است اما در صورتی که رنگ درست انتخاب شود، شیدایی چهره تان را دو چندان می کند.
رنگ هایی چون صورتی، طلایی، بنفش مایل به قرمز، ارغوانی تیره، شرابی ماهاگونی، بژ، شکلاتی، قهوه ای نود برای خانم هایی با پوست سبزه بسیار مناسب هستند. رنگ های زرشکی با تناژ بادمجونی هم می تواند برای آرایش شب مناسب باشد.
البته اگر ته رنگ پوستتان گرم باشد می توانید از رژ لب هایی به نرگ هلویی و نارنجی مایل به قرمز هم استفاده کنید. اما به طور کل سعی کنید زیاد برق لب نزنید و از رژ لب های مات و مخملی استفاده کنید.

4- استفاده از کانتور

اگر دوست دارید چهره خود را گرم تر و شاداب تر نشان دهید می توانید از برنزر هم استفاده کنید. برنز پوست های سبزه را بسیار جذاب تر می کند ولی ضرورتی برای استفاده از آن نیست. اگر صورت گرد و چاقی دارید می توانید از تکنیک های کانتور صورت گرد کمک بگیرید و چهره خود را متعادل تر کنید.
در هر حال از کانتورها یا برنزرهایی استفاده کنید که یک یا دو درجه از رنگ پوستتان تیره تر باشند. دقت کنید که برنزر را فقط اطراف صورت و جاهایی که دوست دارید فرورفته باشد ( مانند استخوان زیر گونه) بزنید.

لیپوساکشن سینه چه نوع جراحی است و چه کاربردی دارد؟

5- استفاده از هایلایتر

اگر می خواهید آرایش پوست سبزه شما براق و روشن به نظر برسد می توانید از هایلایتر استفاده کنید. از هایلایتر برای برجسته نشان دادن لب ها، درشت نشان دادن چشم ها، عروسکی نشان دادن بینی و جلو نشان دادن چانه استفاده می شود. هایلایتر مناسب برای خانم هایی که پوست سبزه دارند باید از بین رنگ هایی انتخاب شود که مایل به طلایی هستند نه هایلایترهایی با ته رنگ صورتی و نقره ای.

6- آرایش چشم مناسب

نه تنها در آرایش پوست سبزه، بلکه در آرایش برای هر نوع و هر رنگ پوستی آرایش چشم حرف اول را می زند. منظور از حرف اول این است که همیشه در اولین نگاه ها این چشم ها هستند که دیده می شوند. چشم ها تاثیر گذارترین عضو در صورت هستند و همین اهمیت آرایش چشم را بیشتر می کند.

برای شرکت در میهمانی ها یا جشن تولد و مراسم های بزرگ می توانید از سایه چشم های بنفش، مسی، قهوه ای، آبی تیره و سبز زمردی را امتحان کنید. اما برای روزمره و رفتن به سرکار و دانشگاه بهتر است از سایه های صورتی، آجری، قهو ه ای روشن و دودی استفاده کنید. برای اینکه جلوه ای خاص به چهره خود ببخشید می توانید از سایه های نیمه مات هم استفاده کنید. ریمل های رنگی مانند ریمل بنفش و طلایی هم برای رنگ پوست سبزه مناسب هستند.

آرایش صورت تپل و چشم ریز

برای آرایش صورت تپل طبق آموزش هایی که در اول متن توضیح داده شد عمل می کند اما در قسمت آرایش چشم به نکات زیر توجه کنید :

۱- با هایلایتر چشمان خود را درشت‌ تر کنید

با استفاده از یک هایلایتر پودری، استخوان ابرو، گوشه‌های داخلی چشم و مرکز پلک‌هایتان را هایلایت کنید. با استفاده از این ترفند چشمان شما جلوه‌‌ بیشتری پیدا می‌کنند و درشت‌تر دیده می‌شوند.

۲- ابروهای خود را کمانی کنید

ابروهای پر و کمانی، راهی عالی برای بزرگ نشان‌دادن چشم‌های ریز است. با استفاده از یک ژل ابروی ضد آب، ابروها پهن‌تر می‌شوند. بعد از این مرحله می‌توانید با برس زاویه‌دار، شکل ابرو را ترسیم و نواحی خالی را پر کنید.

۳- تیرگی دور چشم را کانسیلر بزنید

کانسیلر یک ابزار آرایشی ضروری‌ست که برای دور چشمان تیره معجزه می‌کند. برای روشن‌ترکردن دور چشم از کانسیلر باکیفیت و روشن‌کننده استفاده کنید. بهتر است از کانسیلری استفاده کنید که کمی روشن‌تر از رنگ کرم‌پودر شما باشد. برای آرایش مناسب چشم ریز باید کانسیلر را زیر چشم به‌شکل مثلث وارونه بکشید. این ترفند کمک می‌کند چشم‌ها طبیعی‌تر و بزرگ‌تر به نظر برسند.

۴- از مداد چشم سفید استفاده کنید

یکی از راه‌های بزرگ نشان‌دادن چشم‌ها، کشیدن مداد چشم سفید در قسمت خط مژه است. این تکنیک باعث می‌شود چشم‌ها بازتر و گیراتر نشان داده شوند.

۵- از فرمژه استفاده کنید

استفاده از فرمژه یکی از بهترین راه‌ها برای برجسته‌کردن چشم‌هاست. با کمک فرمژه به‌آرامی مژه‌ها را به سمت داخل فر کنید. برای این‌که مژه‌هایتان بلندتر شود، قبل استفاده از فرمژه، آب گرم روی آن بمالید.

معرفی متخصصان برتر جراحی عمومی

۶- چین پلک را کانتور کنید

همان‌طور که کانتورینگ صورت، استخوان گونه شما را برجسته می‌کند و صورت شما را حجیم‌تر نشان می‌دهد، کانتور چین پلک همین نقش را برای چشمان شما دارد. یکی از مواردی که در آرایش چشم ریز باید رعایت کنید استفاده از این ترفند است که ظاهر چشم‌های شما را بزرگ‌تر و عمیق‌تر نشان می‌دهد. برای این کار می‌توانید از سایه مات با رنگ خنثی استفاده کنید و روی چین پلک و گوشه بیرونی چشمان خود پخش کنید.

۷- از خط چشم رنگی استفاده کنید

در برخی موارد خط چشم تیره می‌تواند چشمان شما را کوچک‌تر نشان دهد؛ بنابراین در آرایش چشم ریز، استفاده از خط چشم روشن به‌جای رنگ تیره را در نظر داشته باشید.

۸- روی تمام مژه‌ها ریمل نزنید

ریمل کمک می‌کند تا چشمان شما برجسته شود که هدف اول آرایش مناسب چشم ریز است؛ اما قبل از این‌که ریمل بزنید، این تکنیک را به شما توصیه می‌کنیم: سعی کنید ریمل را روی دوسوم مژه‌های خود بزنید تا چشمانتان بسته به نظر نرسد.

۹- از مژه مصنوعی استفاده کنید

یکی دیگر از مواردی که برای آرایش چشم ریز مناسب است، مژه مصنوعی متناسب با مدل چشم شماست که با آن می‌توانید چشمان خود را در مرکز توجه قرار دهید. می‌توانید از مژه‌های موقت یا مژه مصنوعی مدل گربه‌ای یا عروسکی برای کشیده شدن چشم‌ها استفاده کنید. فقط دقت کنید که لازم نیست کل پلک‌ها با مژه پوشیده شود. می‌توانید یک مژه مصنوعی را با کمک قیچی از وسط نصف کنید و هر کدام را به گوشه خارجی پلک بالا بچسبانید. سپس خط چشم بکشید و از زیبایی چشم‌هایتان لذت ببرید.

۱۰- از ریمل تیره و مخملی استفاده کنید

اگر دوست ندارید از مژه مصنوعی استفاده کنید، برای تیره و بلندتر کردن مژه ها از ریمل‌های تیره و مخملی استفاده کنید تا حالت ابریشمی به مژه‌هایتان بدهید و چشم‌هایتان کشیده‌تر دیده شوند.

۱۱- بالا و زیر ابرو را هایلایت کنید

سعی کنید زیر ابرو و بالای ابرو را هایلایت کنید تا ابروها باریک‌تر و چشمان شما بزرگ‌تر نشان داده شوند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با آموزش آرایش صورت گرد و تپل آشنا شدید. همچنین از نکات مهم در آرایش آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چرا تشخیص فرم صورت در آرایش اهمیت دارد؟

بارها پیش آمده که شما از روی یک ویدئو خود را آرایش کردید و نتیجه بسیار متفاوت از چیزی بوده که انتظار داشتید. دلیل این اتفاق عدم شناخت و آرایش مناسب با فرم صورت است. اگر فرم صورت خود را بدانید به راحتی می‌توانید با تغییرات کوچک در انواع روش‌های آرایش، خود را زیبا کنید.

مهم‌ترین نکته در آرایش انواع مختلف فرم صورت کدام است؟

پس از تشخیص نوع صورت، مهم‌ترین نکته انجام درست کانتورینگ و هایلایت است. این که شما بتوانید نقاط مهم را برجسته و فرم صورت را متعادل کنید بسیار کمک‌کننده است.

پیشنهاد ما به شما

متخصص غدد شامل چیست؟

متخصص غدد شامل چیست؟

به پزشکانی که در زمینه ی تشخیص بیماری هایی که روی غدد تاثیر می گذارد …

دیدگاهتان را بنویسید