هزینه بلیچینگ دندان
لمینت

بلیچینگ دندان، روشی ارزان و راحت برای سفید کردن دندان

اکثر افراد دندان هایشان تغییر رنگ می دهد. حتی افرادی که مرتب مسواک می زنند و از نخ دندان استفاده می کنند. باز هم ممکن است بر اثر مواد غذایی خاص، عوامل محیطی و گذشت زمان، دچار جرم و زردی دندان شوند. خوشبختانه، سفید کردن دندان ها به روش های حرفه ای، یک روش فوق العاده برای پاک کردن یا نابود کردن لکه ها روی دندان می باشد. همچنین به ایجاد لبخند طبیعی، زیبا و سفید به شما کمک می کند. بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان، یکی از این روش ها است. در ادامه با بلیچینگ بیشتر آشنا می شوید.

بلیچینگ دندان چیست؟

سفید کردن دندان‌ها یا بیلیچینگ، درمانی است که در آن بد‌رنگی‌ها و رنگدانه‌هایی که به مرور زمان باعث تغییر رنگ دندان‌ها شده است برطرف می‌کند. گزینه های زیادی برای سفید کردن دندان وجود دارد. اگرچه محصولات زیادی برای این کار در دسترس است ، اما درمان حرفه ای و کمک گرفتن از دندانپزشک مناسب تر بوده و نتایج قابل اعتمادتری را ارائه می دهد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر را بخوانید.

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان چند روش دارد؟

بلیچینگ به دو روش انجام می‌شود؛ مطبی و خانگی

بلیچینگ خانگی به چه صورت می باشد؟

در بیلیچینگ خانگی سطوح بالا و پایین دندان توسط دندانپزشک قالب‌گیری شده سپس قالب جهت ساخت به لابراتوار فرستاده می‌شود. متعلقاتی هم از‌جمله سرنگ‌های مخصوص ضمیمه مراحل درمان‌ می‌شود که بیمار موظف است در طول دوره از آنها استفاده کند. البته آموزش‌های لازم توسط پزشک به بیمار داده می‌شود که پس از به‌کارگیری مراحل فوق‌الذکر دندان‌ها به رنگ ایده‌آل برمی‌گردند. مقاله انواع فیکسچر ایمپلنت را بخوانید.

لمینت دندان چگونه برداشته می شود؟

بررسی روش بلیچینگ مطبی

در این روش، محصولی حاوی سفید کننده برای سفید کردن دندان به کار برده می شود.این ماده مانند وایتکس عمل کرده و جرم و زردی دندان را از بین می برد و نوعی روش شیمیایی محسوب می شود. مولکول های این ماده ،به مینای دندان شما نفوذ کرده و باعث سفید شدن ریشه ای دندان شما شده و لکه ها را از بین می برد.درمان در کمتر از یک ساعت به طور کلی انجام می شود و نتایج آن نیز بسیار قابل توجه است.

دندانپزشک، بسته به سلامت دندان ،درمان شما را انتخاب می کند. با این حال، اکثریت قریب به اتفاق از نتایج درمان سفید کننده خود راضی هستند. عوارض جانبی، نادر و خفیف بوده وشیوه درمان غیر تهاجمی است. به این ترتیب، شما می توانید با اعتماد به نفس بالا، ازیک لبخند زیبا لذت ببرید. این مقاله را مطالعه کنید: عوارض کامپوزیت دندان چیست؟

سفید کردن دندان با بلیچینگ

مزایای بلیچینگ دندان چیست؟

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از روش بلیچینگ دندان موثر بودن و دوام آن است. نتایج استفاده از روش بلیچینگ دندان ، بسیار چشمگیر تر از نتایج دیگر روش های سفید کنندگی دندان است. دلیل این امر این است که استفاده از این روش شیمیایی،، بسیار قوی تر ازمحصولات مشابه است. اما نظارت دندانپزشک هم ضروری است. حتی دندان های بسیار زرد و جرم گرفته را می توان با روش بلیچینگ دندان ، به صورت حرفه ای سفید سازی و درمان کرد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله مراحل روکش دندان تصویری را بخوانید.

عوارض بیلچینگ دندان

به طور کلی، تنها خطر و عارضه عمده ای که در مورد بلیچینگ دندان به چشم می خورد، حساسیت برخی افراد نسبت به آن است و این حساسیت به ویژه در ساعت های اولیه پس از درمان مشخص می شود.دندانپزشک شما اطمینان حاصل خواهد کرد که این حساسیت حاد نیست. اگر احساس حساسیت جزئی دارید، توصیه می شود که دهان خود را با آب گرم بشویید تا از ناراحتی جلوگیری کنید. حساسیت دندان به تدریج محو خواهد شد.

تفاوت بلیچینگ و لمینت دندان چیست؟ + سفید کردن دندان چقدر دوام دارد؟

بلیچینگ دندان و لمینت چه تفاوتی با هم دارند؟

در این روش، از پراکسید هیدروژن یا چیزی به نام پراکسید کربامید، برای سفید کردن دندان ها استفاده می شود. اما در روش لمینت دندان ، لایه هایی نازک و سرامیکی بر روی دندان قرار می دهند می توان گفت این لایه ها مانند روکشی سفید بر روی دندان است. روکش های ورقه ورقه ای چینی شامل مجموعه ای از چند لایه نازک سرامیکی است که جایگزین مینای دندان اصلی می شود.

سفید کردن دندان

برای استفاده از روکش، مقدار بسیار کمی از مینای دندان اصلی باید حذف شود، که معمولا کمتر از یک میلیمتر است. این کار ضروری است زیرا روکش، به طور مناسب تری روی دندان قرار می گیرد. اما اینکه کدام درمان برای شما مناسب تر است را باید بر عهده پزشک خود بگذارید تا با توجه به شرایط دندانها،لثه و بطور کلی بدنتان بهترین پیشنهاد به شما ارائه شود.

تفاوت بلیچینگ دندان با جرم گیری. کدام یک بهتر است؟

به نظر می رسد سفید کردن دندان ها یا بلیچینگ دندان و جرم گیری دندان ها دارای یک هدف مشابه باشند. اگر چه، ظاهرا هر روش سفید کننده ممکن است با هم مشابه باشند، اما در حقیقت با هم تفاوت دارند.برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله درباره لمینت دندان را بخوانید.

جرم گیری، روشی ساده است که دندان پزشک برای از بین بردن لکه ها و زردی های روی دندان شما استفاده می کند و لایه های سطحی و زرد رنگ روی دندان را ساییده و بر طرف می کند. اثر جرم گیری معمولا زیاد پایدار نبوده و در اکثر مواقع ، نیاز به جرم گیری مجدد وجود دارد.
افراد سیگاری و کسانی که به طور مرتب از کافئین و قهوه استفاده می کنند، دارای لکه های ماندگار تری بر روی دندان خود بوده و در این گونه مواقع توصیه می شود تا از روش بلیچینگ دندان برای سفید کردن و از بین بردن زردی و لکه های روی دندان استفاده کنید.

روکش دندان عصب کشی شده

سخن پایانی

به مرور زمان و بر اثر عوامل محیطی دندان ها تغییر رنگ می دهند. این امر باعث می شود اعتماد به نفس افراد پایین بیاید. اما روش های مناسبی برای سفید کردن دندان وجود دارد. یکی از این روش ها بلیچینگ دندان می باشد. این روش بسیار کم هزینه تر از لمینت و کامپوزیت دندان است.

پاسخ دهید