اخبار

ویزای ۴۹۱ استرالیا؛ ویزای تخصصی با اسپانسر فامیلی و نواحی کم جمعیت

ویزای ۴۹۱ استرالیا نوعی ویزای کاری یا مهارتی (Skilled Work) است. ویزاهای ۱۸۹، ۱۹۰ و ۴۹۱ در این دسته هستند و به مهارت و کار ارتباط دارند. ویزای ۴۹۱ استرالیا مختص به نواحی کم‌جمعیت استرالیا یا همان regional Australia است. به نواحی‌هایی به‌جز ملبورن، سیدنی و بریزبین که جمعیت کمتری دارند، regional Australia گفته می‌شود. این ویزا موقت بوده و تا ۵ سال به شما اجازه‌ی کار و تحصیل در نواحی کم‎‌جمعیت استرالیا را می‌دهد. در این نوشتار، شرایط اخذ این ویزا را مطالعه خواهید کرد.

انواع ویزای ۴۹۱ استرالیا

داوطلبان می‌توانند توسط اسپانسرشیپ ایالتی یا فامیلی برای اخذ ویزا اقدام کرده و با رعایت الزامات هر یک از این جریان‌های مهاجرتی، اقامت استرالیا را به دست آورند. به‌طورکلی انواع ویزای ۴۹۱ استرالیا به دودستۀ زیر تقسیم می‌شوند:

۱)اخذ ساب کلاس ۴۹۱ از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی

همان‌طور که بستگان درجۀ اول یا دوم متقاضیان، بالای ۱۸ سال سن داشته و مقیم دائم استرالیا یا شهروند این کشور دریکی از نواحی کم‌جمعیت تعیین‌شده شمرده می‌شوند، می‌توانند اسپانسر آن‌ها شده و به تسهیل فرآیند اخذ این ویزا، کمک کنند.

۲)اسپانسر ایالتی

در این جریان مهاجرتی، متقاضیان ابتدا باید رشتۀ موردنظر خود را از لیست مشاغل موردنیاز نواحی تأییدشدۀ استرالیا انتخاب کنند. پس از بررسی شرایط و محاسبۀ امتیازات لازم در شغل انتخابی، همان‌طور که متقاضیان حداقل رتبۀ لازم را به دست آورده باشند، موردحمایت یکی از ایالت‌های کم‌جمعیت استرالیا قرارگرفته و می‌توانند برای اخذ ویزا اقدام کنند.

مراحل دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا

متقاضیان در مرحلۀ اول اخذ ویزای ۴۹۱، باید به‌روزترین لیست مشاغل موردنیاز استرالیا که موردپذیرش نواحی کم‌جمعیت است را ارزیابی کرده و کد شغلی مناسب را با توجه به اهداف، مهارت‌ها و علایق خود، انتخاب کنند. سپس لازم است تا با استفاده از خدمت و مشاورۀ دفاتر حقوقی معتبر، مدارک موردنیاز سازمان‌های ارزیابی‌کنندۀ این کشور را نیز جمع‌آوری و نسبت به دریافت تأییدیۀ ارزیابی مهارتی مثبت خود، اقدام کنند.

هایفوتراپی و رازهای جوانسازی صورت از تمدن مصر تا امروز

کارگران ماهر و متخصصان بین‌المللی پس از معادل‌سازی مدارک خود و دریافت نتایج ارزیابی مهارتی، می‌توانند با توجه به امتیازات گرفته‌شده و استفاده از اسپانسر خانوادگی یا ایالتی، درخواستی مبنی بر اشتغال در استرالیا ارسال کنند. پس از دریافت دعوت‌نامۀ ثبت ویزا، داوطلبان تقریباً ۶۰ روز زمان خواهند داشت تا برای دریافت ساب کلاس ۴۹۱ اقدام کرده و هزینه‌های مربوط به این فرآیند را نیز پرداخت کنند.

به‌طورکلی، بعضی از مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای ۴۹۱، عبارت‌اند از:

 • مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات؛
 • مدارک مربوط به اثبات مهارت‌های زبان انگلیسی؛
 • سوابق کاری در ۱۰ سال گذشته (ارائۀ فیش حقوقی، بیمه و…)؛
 • گواهی ارزشیابی پزشکی؛
 • گذرنامۀ معتبر؛
 • مدارک شناسایی (شناسنامه، کارت ملی و…)؛
 • مدارک ازدواج (در صورت تأهل)؛
 • مدارک اثبات عدم سوءپیشینه؛
 • مدارک بیومتریک؛

هزینه دولتی ویزای ۴۹۱ استرالیا

هزینه‌های دولتی ویزای ۴۹۱ استرالیا برای شخص متقاضی اصلی و اعضای خانواده ایشان، گوناگون است. به این صورت که متقاضی ویزا باید ۴۰۴۵ دلار استرالیا پرداخت کند و همسر متقاضی و عضو خانواده بالای ۱۸ سال، ۲۰۲۰ دلار استرالیا و عضو خانواده زیر ۱۸ سال نیز باید ۱۰۱۵ دلار استرالیا را پرداخت کنند.

مدت‌زمان دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا

بسیار خب دوستان، برای گرفتن انواع ویزاها، ازجمله ویزای مهارت، نمی‌توان مدت‌زمان معینی را بعد از تنظیم قرارداد تا صدور ویزا، مشخص کرد و این مواعد با توجه به هر پرونده‌ای گوناگون است ولی اگر بخواهیم مدت‌زمان تقریبی را برایتان بگوییم، باید ذکر شود که زمان انجام ۷۰ درصد از درخواست‌های ویزا تقریباً ۷ ماه و زمان انجام ۳۰ درصد از درخواست‌های ویزا تقریباً ۱۰ ماه، خواهد بود. ولی این مواعد همگی به‌صورت حدودی بوده و هیچ فردی نمی‌تواند مدت‌زمان معینی را بیان کند.

دلیل بوجود آمدن فاصله بین دندان ها چیست؟+ بررسی روش‌های از بین بردن فاصله بین دندان‌ها

شرایط دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا

از مهم‌ترین الزامات مهاجرت به استرالیا توسط ساب کلاس ۴۹۱، شرکت در سیستم امتیازبندی این کشور و کسب حداقل نمرۀ قابل‌قبول است؛ و اینکه متقاضیان برای اخذ این ویزا باید به‌واسطۀ اسپانسر خانوادگی یا یکی از ایالت‌های مشخص‌شده اقدام کرده و متعهد شوند که در مدت اعتبار ویزا، در آن منطقه اقامت داشته باشند؛ قابل‌ذکر است که بر طبق قانون دولت استرالیا، دارندگان این ویزای امکان جابه‌جایی در دیگر نواحی مورد تأیید این کشور را نیز خواهند داشت.

محاسبۀ امتیاز ویزای ۴۹۱ استرالیا نیز با توجه به معیارهایی ازجمله سن داوطلبان، مدارک تحصیلی، سوابق کاری و میزان تسلط آن‌ها به زبان انگلیسی انجام می‌شود. هرچقدر امتیاز متقاضیان در این سیستم بالاتر باشد، شانس بیشتری برای دریافت ساب کلاس ۴۹۱ خواهند داشت. از شرایط مهم دیگر این ویزا، می‌توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

 • سوابق کاری مرتبط؛
 • دریافت ارزیابی مهارتی مثبت توسط یک سازمان واجد شرایط؛
 • برخورداری از معیارهای سلامت و شخصیت (عدم سوءپیشینه و سوابق کیفری)؛
 • کسب دست‌کم ۶۵ امتیاز در سیستم امتیازبندی استرالیا؛
 • تسلط قابل‌قبول به زبان انگلیسی؛
 • برخورداری از اسپانسرشیپ فامیلی یا یک ایالت مورد تأیید؛
 • وجود حرفۀ موردنظر متقاضی در لیست مشاغل موردنیاز؛

ویزای ۴۹۱ استرالیا جایگزین ویزای ۴۸۹

ویزای ۴۸۹ استرالیا یک ویزای ۴ سالۀ موقت بود که در سال ۲۰۱۹ منسوخ و توسط ساب کلاس ۴۹۱، جایگزین شد. این ویزا به متقاضیان اجازه می‌داد تا پس از گذشت ۲ سال از زمان اشتغال در رشتۀ موردنظر خود، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

از مزیت‌های ویزای ۴۹۱ نسبت به ساب کلاس ۴۸۹، می‌توان به برخورداری دارندگان این ویزا از بیمۀ بهداشتی رایگان استرالیا از ابتدای ورود به این کشور اشاره کرد؛ و اینکه مدت تعیین‌شده برای اقامت متقاضیان ویزای ۴۹۱، بیشتر بوده و باعرضه‌ی طیف وسیعی از گزینه‌های شغلی مناسب در نواحی کم‌جمعیت، امتیازات بیشتری را در سیستم امتیازبندی استرالیا نیز به آن‌ها اختصاص می‌دهد.

خرید ارقام نهال تجاری از بزرگترین تولید کننده نهال ایران با یک قرن تجربه

مزایای دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا

در کنار کوتاه‌ و ساده‌تر بودن پروسۀ اخذ ساب کلاس ۴۹۱ نسبت به دیگر انواع ویزای کار استرالیا، این ویزا مزایا و امکانات دیگری نیز در اختیار متقاضیان بین‌المللی قرار می‌دهد که ازجملۀ آن‌ها، باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان تبدیل وضعیت سکونت به اقامت دائم؛
 • برخورداری از خدمات بهداشتی رایگان؛
 • مطابق قانونی که در اواخر اکتبر سال ۲۰۱۹ تصویب شد، خدمات درمانی رایگان استرالیا (Medicare) که پیش از آن تنها به مقیمان دائم این کشور تعلق می‌گرفت، در اختیار دارندگان ویزای ۴۹۱ نیز قرار داده می‌شود. این مورد نیز یکی دیگر از مزایای این ویزا وبرتری آن نسبت به ساب کلاس ۴۸۹، به‌حساب می‌رود.
 • اجازۀ تحصیل در استرالیا برای داوطلبان و اعضاء خانوادۀ آن‌ها (تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی استرالیا)؛
 • امکان جابه‌جایی وزندگی در همه‌ی ایالات مشخص‌شده، پس از صدور ویزا؛
 • امکان همراهی اعضاء خانواده و اقامت در این کشور؛
 • اعطاء اجازۀ کار تمام‌وقت به داوطلبان اصلی و همراهان؛
 • امکان رفت‌وآمد نامحدود به استرالیا در مدت ۵ سال، بدون نیاز به ویزای بازگشت برای ورود مجدد؛

ویزای ۴۹۱ استرالیا و سریع ترین روش دریافت آن

ویزای ۴۹۱ استرالیا فرصتی تکرار نشدنی برای کسانی است که می‌خواهند از طریق کار و تخصص وارد استرالیا شوند و امتیاز بالایی ندارند. دریافت این ویزا مانند دیگر ویزاهای مهارتی منوط به کسب حداقل امتیاز لازم از جدول امتیازات مهاجرتی استرالیا است و دریافت آن نیازمند شناخت کامل از قوانین و مقررات استرالیا است.

ما در ویزاپیک مفتخریم با داشتن تیمی حرفه‌ای و باتجربه پرونده شمارا تا رسیدن به سرانجام موردنظر شما در دست‌گیریم. مجموعه ویزاپیک با همکاری وکلای رسمی اداره مهاجرت استرالیا در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای ۴۹۱ استرالیا و دیگر ویزاهای مهارتی را برای شما اخذ خواهد کرد.

ایمپلنت دیجیتال بدون درد

منبع این مطلب

پاسخ دهید