نماد سایت تهران دنتال نیوز

درباره دندان درد کودکان بیشتر بدانیم

دندان درد کودکان

اگر فرزند دلبند شما هم دچار دندان درد شده، نگران نباشید. هر چند درد دندان کودکان، معمولا خوردن و آشامیدن و به خصوص خواب شبانه کودک را مختل میکند. علاوه بر آن پدر و مادر نیز نگران و به دنبال راه حلی برای نجات فرزند خود از این درد آزار دهنده هستند. اما این اتفاق قابل تسکین است و در بیشتر موارد جدی نیست. شما چه تسکینی برای این عارضه می‌شناسید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با دندان درد کودکان آشنا شوید.


بیشتر بخوانید، بیشتر بدانید: “نخ دندان”، ناجی دندان‌های شما


اهمیت دندان شیری را دریابیم

برخی از والدین گمان می کنند چون دندان شیری موقتی می باشد نیاز به مراقبت از آن ها نیست. به همین علت در حفظ و رعایت بهداشت آن ها سهل انگاى مى كنند.

باید به این والدین بگوییم که دندان های شیری سلامت دندان های دائمی را تأمین می کنند. به همين علت بهترین دندانپزشک کودکان توصیه می کند که بعد از رویش اولین دندان، کودک خود را برای معاینه و جلوگیری از بروز مشکلات دهانی به دندانپزشکی اطفال ببرید.


این محتوای مفید را هم دنبال کنید: با فیشور سیلانت دندان کودکتان، خیال خود را راحت کنید!


علل دندان درد کودکان چیست؟

برای درمان این عارضه بهتر است علل بروز آن را بدانید که نسبت به رفع و جلوگیری آن اقدام کنید. اکثر دندان دردهای کودکان به دلیل یکی از موارد زیر بروز می کند:


درباره‌‌ی جرم گیری دندان چه می‌دانید؟


روشهای درمان سریع دندان درد کودکان

یکی از بدترین زمان‌های درد دندان، شروع دندان درد در شب است. در چنین زمانی کاری به جز استفاده از مسکن های خانگی برای درمان سریع دندان ندارید.

استفاده از این مسکن های خانگی، می‌تواند به سرعت درد دندان را کاهش یا کمی آرام کند تا در زمان مناسب به پزشک مراجعه کنید. در ادامه این روش ها را بررسی می‌کنیم.


برای مطالعه بیشتر: با شکستگی یا ترک دندان خود چه کنیم؟


درمان‌های خانگی متداول

درمان‌های خانگی تا حدودی به تسکین درد کودک کمک می‌کنند. اما فراموش نکنید که این نوع درمان‌ها موقت هستند، بنابراین در صورت امکان بهتر است به دندانپزشک اطفال مراجعه کنید.درمان‌های خانگی شامل:


شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد: ساختمان دندان را بشناسید


راه‌های مراقبتی و پیشگیری از دندان درد کودکان


جهت آگاهی: اورجت چیست؟


سخن پایانی

در این نوشتار درباره دندان درد کودکان سخن گفتیم. یادتان باشد که همه دندان دردها واقعاً دندان درد نیستند. گاهی اوقات ممکن است کودک زبان یا گونه خود را گاز گرفته باشد، درد لثه داشته باشد یا درون دهانش زخم شده باشد. پس علت را خوب بررسی کنید و دادن خودسرانه‌ی مسکن به کودکانتان خودداری نمایید. شما هم نظرات و تجربیات خود را در کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

خروج از نسخه موبایل