نماد سایت تهران دنتال نیوز

چرا رنگ دندان اطفال تغییر می‌کند؟

تغییر رنگ دندان اطفال

شاید شما هم تجربه کرده باشید که دندانهای کودک دلبندتان به رنگ زرد یا سیاه تغییر رنگ دهد. اما سوال اینجاست که چه چیزی باعث تغییر رنگ دندان و خرابی دندان شیری در کودکان می شود؟ به واقع سن مشخص برای تغییر رنگ یا ایجاد لکه‌های رنگی بر روی دندان‌های کودک وجود ندارد. به این ترتیب حتی دندان‌های تازه در آمده نیز ممکن است با این شرایط روبرو شوند. به فکر درمان و یا پیشگیری از این رخداد بوده اید؟ جای نگرانی نیست زیرا شما می توانید اقدامات مختلفی برای بهبود رنگ دندان کودک خود انجام دهید. در این مقاله با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره تغییر رنگ دندان کودکان بررسی کنیم.

نشانه‌های تغییر رنگ دندان

اگرچه ممکن است تغییر رنگ دندان با مشاهده و بررسی دندان های کودک کاملاً مشهود باشد، اما علائم زیر در تشخیص اینکه کودک شما از هر نوع تغییر رنگ دندان رنج می برد به شما کمک خواهد کرد.


برای مطالعه بیشتر: سیر تا پیاز لمینت دندان


علل و عواملی که منجر به عوض شدن رنگ دندان‌ها می‌شوند

لک‌های سیاه روی سطح خارجی دندان و در اثر مصرف بعضی خوراکی‌ها و بعضی داروها ایجاد می‌شود. علل شایع سیاه شدن دندان کودک عبارت است از:


شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد: درباره ارتودنسی سریع بخوانید


درمان‌های تغییر رنگ

اگر به این فکر می کنید که چگونه دندان های کودک خود را سفید کنید، گزینه های درمانی زیر برایتان مفید خواهند بود.


بیشتر بخوانید، بیشتر بدانید: از شلوغی و ازدحام دندان ها چه می‌دانید؟


چگونه از تغییر رنگ دندان کودکان جلوگیری کنیم؟

گزینه های درمانی بسیاری برای درمان تغییر رنگ دندان وجود دارد. با این حال، بهتر است قبل از آن که تغییرات رنگی در دندان های فرزندتان رخ دهد، اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از تغییر رنگ دندان انجام دهید.


این محتوای مفید را هم دنبال کنید: از اپن بایت چه می‌دانید؟


سخن پایانی

در این نوشتار درباره تغییر رنگ دندان کودکان سخن گفتیم. علائم، دلایل و درمان های آن را برشمردیم. فراموش نکنید فقط به خاطر اینکه دندان‌های شیری با بزرگ شدن کودک افتاده و در ادامه با دندان‌های دائمی جایگزین می‌شوند، نباید به وضعیت این دندان‌ها و شرایط ظاهری آن‌ها بی‌توجهی شود. شما هم نظرات و تجربیات خود را در کامنت بنویسید.

خروج از نسخه موبایل